Reality Mix - katalóg 106 041 nehnuteľností

späť na výpis inzerátov

VÍKENDOVÉ SÍDLO V HISTORICKEJ ČASTI OBCE VEĽKÉ LEVÁRE

53501, Veľké Leváre

Cena:229 000 EUR
za nehnuteľnosť
Číslo zákazky:REALITYMIX-082-N01441
Poloha objektu:samostatný
Druh objektu:tehlová
Stav objektu:novostavba
Počet podlaží v objekte:2
Typ domu:poschodový
Zastavaná plocha:242 m2
Úžitková plocha:281 m2
Plocha parcely:1870 m2
Plocha záhrady:1625 m2
Doprava:cesta; MHD; autobus
Občianska vybavenosť:Škola; Škôlka; Zdravotnicke zariadenia; Pošta; Supermarket; Kompletná sieť obchodov a služieb
Elektrina:Elektro - 230 V; Elektro - 400 V
Telekomunikácie:Internet
Kúrenie:Lokálne - tuhé palivá; Lokálne - elektrické
Ostatné rozvody:Satelit
Vložené:16.02.2018
Upravené:03.05.2018
 

Realitná kancelária RE/MAX ponúka exkluzívne na predaj víkendové sídlo pozostávajúce z dvoch stavieb na Pinelovej ulici v obci Veľké Leváre. Táto výnimočná nehnuteľnosť Vás očarí s vojou umeleckou a historickou hodnotou. Nehnuteľnosť je v rámci obce umiestnená v historicky významnej lokalite.
Videoprezentácia :
https://youtu.be/FaeZARWGSDM
POPIS STAVIEB :
Prvou stavbou je zrekonštruovaná pôvodná stodola ktorá bola prebudovaná na niekoľko samostatných veľkých priestorov. Časť stavby je využívaná ako veľkorysá spoločenská miestnosť s kapacitou cca 25 ľudí, billiardovým stolom a barom. Zrekonštruovaná stodola je zapísaná ako rodinný dom. Rekonštrukcia zahŕňala kompletne novú strechu, okná a interiér. Interiér ponúka rôzne spôsoby využitia nakoľko v časti stavby sú zachované vysoké stropy. V pôvodnej stodole sa nachádza aj historická pivnica s možnosťou využitia ako vinná pivnica.
Druhou stavbou je novostavba chaty. Pozostáva z dvoch podlaží a pivnice. Poskytuje tri samostatné izby, zaujímavosťou sú velkoformátové vykrojené okná ktoré ponúkajú krásny výhľad na dvor a záhradu. Veľké presklené plochy tiež zabezpečujú množstvo svetla v interiéri počas celého roka.
Na pozemkoch je možnosť stavby ďaľšieho domu s vlastným vstupom z opačnej strany pozemka, projekt je k dispozícii.
ZÁHRADA A EXTERIÉR :
Nezastavaná plocha záhrady tvorí veľkorysích 1625m2. Sú dômyseľne využité ako záhrada ktorá bola tvarovaná desiatky rokov, dvor, vysoký skleník so železnou konštrukciou, jazierko, kaskádové záhrady na pestovanie plodín, ohnisko s odvodom na kanalizáciu, terasa, studňa a množstvo detailov ktoré dotvárajú jedinečnú atmosféru tejto nehnuteľnosti.
MATERIÁLY A TECHNICKÉ INFORMÁCIE:
Novostavba bola postavená pred desiatimi rokmi. Pri stavbe a rekonštrukcii boli použité nadštandardné materiály prírodného charakteru – dominuje žula a drevo. Časť pozemku na ktorom sa stavby nachádzajú je rovinatý. Svahovitá časť pozemku začína byť v svojej druhej polovici kde pozvolne prechádza až k potoku ktorý tvorí hranicu pozemku.
POPIS LOKALITA :
Historicky významná lokalita v ktorej sa nehnuteľnosť nachádza je známa najmä veľmi zachovalým kaštieľom z roku 1723 a Kostolom Mena Panny Márie ktorý je druhým najväčším kostol na Záhorí. Obe historické stavby sú v bezprostrednej blízskosti k nehnuteľnosti. V obci nájdete aj Habánsky dvor, čo je pamiatková rezervácia ľudovej architektúry obyvateľov - Habánov ktorí sa na tomto území nachádzali. Prvé písomné zmienky o obci Veľké Leváre sú z roku 1377, je pravdepodobné, že prvé obydlia sa nachádzali práve v miestach okolo Pinelovej ulice.
Malacky : 7km (7 minút)
Bratislava : 47km (37 minút)
OC Malavia HYPERMARKET : 9km (10 minút)
COOP Jednota : 0.8km (1 minúta)
Celková plocha pozemku : 1870 m2
Zastavaná plocha : 245 m2
Úžitková plocha novostavby chaty : 105,92m2
Úžitková plocha zrekonštruovanej stodoly : 175m2
Celková úžitková plocha : 280,92m2
CENA:
229 000 € za kompletný servis realitnej kancelárie RE/MAX Diamond s garanciou kvality ISO 17024. Všetky poplatky sú zahrnuté v cene.
Nehnuteľnosť je kúpou voľná bez ťarchy.
Doporučujem vidieť
© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej kancelárie RE/MAX Diamond.

Ponuka realitnej kancelárie

fotka

Vybavuje
Dolinay Štefan

GSM: 0944 333 983

E-mail: stefan.dolinay@re-max.sk

Osobný profil

E-mail: Heslo: