Reality Mix - katalóg 97 079 nehnuteľností

späť na výpis inzerátov

Predávame jedinečný historický dom s krásnymi výhľadmi v Kremnici

53501, Kremnica

Cena:39 000 EUR
za nehnuteľnosť
Číslo zákazky:REALITYMIX-082-N01550
Poloha objektu:radový
Druh objektu:kamenná
Stav objektu:pred rekonštrukciou
Počet podlaží v objekte:1
Typ domu:v prízemí
Zastavaná plocha:186 m2
Úžitková plocha:139 m2
Plocha parcely:2266 m2
Plocha záhrady:1889 m2
Doprava:vlak; cesta; MHD; autobus
Občianska vybavenosť:Škola; Škôlka; Zdravotnícke zariadenia ; Pošta; Kompletná sieť obchodov a služieb
Elektrina:Elektro - 230 V
Voda:Voda - zdroj pre celý objekt
Plyn:Plynovod
Kúrenie:Iné
Odpad:Kanalizácia
Ostatné rozvody:Ostatné rozvody
Vložené:13.11.2018
Upravené:16.11.2018
 

Realitná kancelária RE/MAX ponúka exkluzívne na predaj zaujímavý historický dom na Langsfeldovej ulici v Kremnici.
Celková výmera pozemku je 2266 m2.
DOM:
Kamenný, pôvodne remesel nícky dom z 18. storočia so zachovanými architektonickými prvkami ľudového staviteľstva je situovaný na južne orientovanom svahovitom pozemku, v tesnej blízkosti centra banského mesta Kremnica. Zastavaná plocha domu je 185,71 m2.
V rokoch 2002-2005 nehnuteľnosť prešla čiastočnou rekonštrukciou, bol vyhotovený stavebný projekt (časť projektovej dokumentácie v dispozícii). V rámci vtedajších prác bol objekt odvodnený, bola urobená zvislá hydroizolácia základov, boli zrealizované búracie práce interiéru, zhotovené podkladové betóny a položené čiastočne ležaté rozvody kanalizácie. Bola vybudovaná vodovodná, kanalizačná a plynová prípojka a v zadnom dvore domu bol spevnený oporný múr svahu. Kompletne zrekonštruovaná bola jedna miestnosť na prvom nadzemnom podlaží (prízemí) a časť podkrovia. V dome nie je urobená elektroinštalácia, no len 6 metrov od stavby je inštalovaná rozvodová skriňa s meračom pripravená na okamžité elektrické pripojenie. Stavba je napojená na mestskú kanalizáciu.
Dominujúcim stavebným prvkom nehnuteľnosti je kameň obhádzaný vápennou maltou. Podlaha domu je betónová. Stavba je prízemná, nie je podpivničená. Pred domom je veľký priestor vhodný na dobudovanie garáže a slnečnej terasy. Na prízemí sa nachádza vstupná chodba-hala s pôvodným honosným krbom, kúpeľňa s WC a tri miestnosti, z ktorých najväčšia má rozlohu cez 70 m2! Z chodby vedie vstup do svahom krytého severne orientovaného zadného dvora domu. V podkroví je novovybudovaná väčšia miestnosť využiteľná ako skladovací priestor či hosťovská izba. Pre tento dom sú charakteristické kompletne zachovalé vchodové dubové dvere s polkruhovým kamenným portálom a stále funkčným zámkovým mechanizmom.
Za domom sa rozprestiera atypická južne orientovaná svahovitá záhrada s terasami o výmere 1844 m2, s idylickými výhľadmi na historickú časť mesta Kremnica a okolité malebné Kremnické vrchy. Vo svahu záhrady je vybudovaný veľký priestor vhodný na grilovanie, ideálny na postavenie záhradného altánku.
Dom je prázdny, momentálne neobývateľný, pripravený na okamžitú rekonštrukciu. Nehnuteľnosť je evidovaná ako kultúrna pamiatka, čo nie je prekážkou, naopak nový majiteľ bude mať možnosť využiť na dofinancovanie nevyhnutnej rekonštrukcie štátne dotácie či eurofondy. Dom je vhodný na rekreáciu alebo ako podnikateľský objekt na prenájom, no pokojne môže slúžiť aj ako plnohodnotné celoročné bývanie.
LOKALITA:
Nehnuteľnosť sa nachádza na Langsfeldovej ulici č. 19 v intraviláne mesta Kremnica. V blízkosti je centrum s kompletnou občianskou vybavenosťou. Mesto, ktoré je vyhľadávanou turistickou destináciou ponúka množstvo kultúrnych podujatí počas celého roka. Obkolesenie jedinečnými Kremnickými vrchmi a blízkosť obľúbených lyžiarskych stredísk Krahule (7 km) a Skalka (9km) zas budúcemu majiteľovi umožňujú celoročné športovo - rekreačné vyžitie (pešia turistika, cyklistika, zimné športy). Za zmienku stojí obľúbená rozhľadňa, ktorá je zasadená na protilahlom kopci vo výške 958 m.n.m. a len 5 km od nehnuteľnosti sa nachádza ďalšia turistická atrakcia - geografický stred Európy.
Bonusom pre nového majiteľa je autobusová zastávka priamo pred domom. Ak ste milovníkom mliečnych výrobkov, len 20 minút pešo rovno z pozemku nehnuteľnosti sa nachádza salaš, kde si môžete kedykoľvek zadovážiť domáce mliečne bioprodukty. V neďalekej kremnickej pekárni zas budete mať každé ráno v dispozícii čerstvo upečené pečivo. A ak máte radi rybie špeciality, len pár metrov od nehnuteľnosti sa nachádza reštaurácia, ktorá sa špecializuje na jedlá z rýb.
CENA:
39 000 EUR za nehnuteľnosť vrátane poplatkov za kompletný servis realitnej kancelárie RE/MAX Diamond s garanciou kvality ISO 17024.
ODPORÚČAME OBHLIADKU. Bezplatne Vám vybavíme hypotekárny úver s čo najnižším úrokom.

Ponuka realitnej kancelárie

fotka

Vybavuje
Albert Peter

GSM: 00421 918 188 610

E-mail: peter.albert@re-max.sk

Osobný profil

E-mail: Heslo: