Reality Mix - katalóg 97 082 nehnuteľností

späť na výpis inzerátov

Predávame rozprávkový dom Pod Skalou

53501, Brutovce

Cena:82 000 EUR
za nehnuteľnosť
Číslo zákazky:REALITYMIX-082-N01546
Poloha objektu:samostatný
Druh objektu:zmiešaná
Stav objektu:pred rekonštrukciou
Počet podlaží v objekte:1
Typ domu:poschodový
Zastavaná plocha:881 m2
Úžitková plocha:213 m2
Plocha parcely:2498 m2
Doprava:cesta; autobus
Občianska vybavenosť:Pošta; Supermarket
Elektrina:Elektro - 230 V; Elektro - 400 V
Voda:Voda - zdroj pre celý objekt
Kúrenie:Lokálne - tuhé palivá
Vložené:26.10.2018
Upravené:04.12.2018
 

Realitná kancelária RE/MAX exkluzívne ponúka na predaj čiastočne zrekonštruovaný, dvojgeneračný dom so sypancom v intraviláne obce Brutovce - Pod Skalou.
Samotná obec je situovaná v Levočských vrchoch, vzdialená 25 km od Levoče, 40 km od Spišskej Novej Vsi, 55 km od Popradu a Prešova. V blízkosti sa nachádzajú lyžiarske strediská, bežecké trate, cyklotrasy, turistické chodníky, kultúrne a historické pamiatky európskeho a významu a pútnické miesta (Mariánska hora, Spišský hrad, Levoča a i.).
Dom bol postavený okolo roku 1919 ako podpivničený, dvojgeneračný. Použitý stavebný materiál je kameň a pálená tehla. Dnes má dom dve samostatné bytové jednotky s podkrovím a dve kamenné, klenbové pivnice na pozemku o rozlohe 2498 m², z toho zastavaná plocha 881 m². Úžitková plocha domu je 213 m² + vonkajšie terasy.
Podložie pozemku je vápencové s výdatnými zdrojmi kvalitnej pitnej vody, ktoré pochádzajú z jaskynného systému pod „Spišskou hurou“. Na pozemku je ručne vykopaná studňa do hĺbky 6m.
Rekonštrukčné práce v podkroví sú zrealizované v rozsahu – kompletná výmena strechy, vrátane izolácií a strešnej krytiny, drevených podláh s tepelnou izoláciou, dobudovaných vikierov, ktoré zabezpečili presvetlenie priestoru. Deliacim prvkom v podkroviach sú zachované pôvodné trámy.
V dome sú vybudované nové komíny, balkón, terasy, vymenené a dobudované nové drevené okná. Na dokončenie stavby je k dispozícii zakúpený a dovezený materiál. Dom je pripojený na elektrinu – stavebná prípojka.
Na pozemku je drevená stavba „sypanec“, ktorý má prízemie a podkrovnú časť s úžitkovou plochou 40 m². Súčasný sypanec je prevezený zo Spišského Štiavnika a postavený na podmurovke pôvodného sypanca. Omietnutý je čiastočne hlinou, strecha je zateplená, drevené okná sú dobudované. Bol pripravovaný ako sezónny „hosťovský domček“ so saunou alebo dielňa s ateliérom.
Pozemok, na ktorom je dom postavený je celý deň, od východu slnka, až po jeho západ v slnečnom svite. Podľa slov majiteľky „Je to nesmierne pokojné a požehnané miesto. Pri rekonštrukcii som sa snažila zachovať vidiecky vzhľad domu
a citlivo pristupovať ku každému výberu materiálu, aby bol v súlade s
prírodou a prostredím“.
Tento dom je zhmotneným snom, miestom vízií a túžob, je predzvesťou radostného a spokojného života. Jeho potenciál je neobmedzený a jeho konečná podoba bude rovnako čarovná, ak sa stane jednoduchým dedinským domom, luxusným vidieckym sídlom, meditačným centrom, umeleckým ateliérom, či etno(eko) penziónom.
Ak Vás tieto riadky zaujali, obhliadka Vás presvedčí.

Ponuka realitnej kancelárie

fotka

Vybavuje
Hríbiková Anna

GSM: +421 948 049 929

E-mail: anna.hribikova@re-max.sk

Osobný profil

E-mail: Heslo: